Aanpassing beoordeling playbackshow vanaf 2019


Voorgaande jaren kreeg elk optreden een puntenverdeling die resulteerde in een directe volgorde. Als er 14 teams deelnamen kreeg elk team een getal tussen 1 en 14. Daarmee worden de teams gedurende de avond vergeleken met elkaar terwijl er qua tijd veel ruimte zit tussen optreden 1 en 14. Dat willen we dit jaar anders gaan doen.

Elk team krijgt nu een individuele beoordeling met een cijfer voor drie beoordeling criteria:

  • Playback (beweging van de mond, synchroon met de vocals)
  • Optreden (dans, synchronisatie, samenhang van geheel)
  • Aankleding (Schminck, kleding en attributen)

Elk jurylid beoordeelt het optreden individueel op alle drie de criteria en geeft een cijfer per criteria tot 1 cijfer achter de komma. Zo kan een team een 6,9 / 8,3 / 7,3 scoren. Dit wordt tijdens het optreden op een briefje geschreven en na het optreden ingeleverd. De cijfers zijn hiermee definitief direct na het optreden.

Na alle optredens worden de punten opgeteld per team en komt er automatisch een winnaar uit. Mochten er teams in de totaaltelling op hetzelfde totaal uitkomen dan wordt er per criteria gekeken. Playback telt het zwaarst mee, daarna optreden en als laatste aankleding.

Voorbeelden:

Team 1: 8,1 / 7,6 / 4,0 = 19,7 totaal
Team 2: 6,2 / 7,8 / 5,7 = 19,7 totaal
Team 1 is winnaar

Team 1: 8,1 / 7,6 / 4,0 = 19,7 totaal
Team 2: 8,1 / 7,8 / 3,8 = 19,7 totaal
Team 2 is winnaar

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.